Karın-Göbek Deri Fazlalığı Toparlama.jpg

KARIN GÖBEK DERİ FAZLALIĞI TOPARLAMA

Aşağıya İn

73208.jpg

Karın germe ameliyatı karnın alt ve orta bölümünde bulunan fazla yağ ile sarkmış deri dokusunun alındığı, böylece karındaki kasların gerilerek güçlendirdiği cerrahi bir operasyondur. Karın germe ameliyatı bir obezite tedavisi değildir. Obeziteden muzdarip kişiler ameliyata alınmadan önce kilo vermeleri sağlanır. Ameliyat sayesinde göbek ve karın görüntüsü eskisine nazaran oldukça iyi hale gelecekken ameliyat sonucu karındaki iz kalıcı olacaktır.

Karın germe ameliyatı çoğunlukla bir hastanede yapılır ve genel anestezi uygulanması gerekir. Eğer operasyon çok küçük bir bölgeyle sınırlıysa lokal anestezi tercih edilebilir.

 

Karın Germe Nedir?

Karın germe bir şişmanlık ve obezite durumunu ortadan kaldıracak bir ameliyat değildir. Ameliyattan önce hastaların aklında kilo vermek var ise, önce bu kiloları vermesi gerekir. Halk arasında karın germe tıp literatüründe ise abdominoplasti olarak geçen bu ameliyat, karında yer alan mevut fazla yağın ve sarkmış durumda bulunan derinin alındığı bir operasyondur. Karın germe ameliyatı estetik amaçlı olduğu kadar eğer hastanın fazla yağları hareket etmesini engelliyorsa fonksiyonel bir amaçla da yapılabilir. Karın germe ameliyatı özgüveninizi artıracaktır.

Karın germe ameliyatı bir kilo verme biçimi değildir. Bunun yanında karın germe ameliyatı oldukça önemlidir. Bu yüzden eğer karın germe ameliyatı olmayı düşünüyorsanız ilerlemeye karar vermeden önce gerçekleri bilmelisiniz. Ameliyat öncesi yeterince bilgi edindiğinizden emin olun ve nihai kararı vermek için acele etmeyin.

 

Karın Germe Neden Yaptırılır?

Karının gevşemesiyle ortaya çıkan sarkmış deri ve çatlakları egzersiz ya da diyet yaparak ortadan kaldırmak mümkün değildir. Diyet ve egzersizle kilo verdiğinizde bölgedeki yağları azaltabilirsiniz ancak kilo verdikten sonra oluşan deri sarkmasını ortadan kaldırmak için uygulanması gereken en etkili yol karın germe ameliyatı olmaktır.

Karın germe ameliyatının yapılmasını gerektirecek düzeyde deri sarkması çoğunlukla kadınlarda görülmektedir. Kadınları karın germe ameliyatına iten sebeplerden en önemlisi fazla kilo alıp vermek iken ikincisi hamileliktir.

 

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hamilelik dönemi ve sonrasında alınan aşırı kiloların hızlı bir şekilde verilmesi sonucu karın bölgesinde gevşeme ve sarkmış bir yapı karşınıza çıkacaktır. Karnın ya da göbek bölgesinin gevşeyip sarkma meydana getirmesi özellikle kadınları çok daha fazla rahatsız ediyor ve görsel bir sorun olarak can sıkıcı bir hal alabiliyor. Karnı, bu kötü görüntüden ve sağlıksız durumdan kurtarmak için ameliyatlardan yardım alınabilir ya da ameliyatsız tedavi yöntemleri tercih edilerek daha sorunsuz bir süreç hazırlanabilir. Karın germe ameliyatı, pubis kıllı bölgenin bir miktar üzerinde yer alan kesi hattı ile birlikte start alıyor. Bu aşamada göbek deliğini transfer edebilmek ve bu noktaya da müdahale edebilmek adına bir kesi işlemi daha yapılıyor. Birikiş yağ doku alınarak karın germe işlemi gerçekleştiriliyor ve bu esnada bölgede toplanması muhtemel olan aşırı sıvıyı atmak için de dren ya da tüp yerleşimi yapılıyor. Ameliyat, hastaya ve müdahale yöntemine bağlı olarak 2 ila 5 saat sürebiliyor. Ameliyattan sonra gündelik hayatta kullanmanız adına korse takılıyor. Karın germe ameliyatı çok büyük risk barındıran bir ameliyat olmamakla birlikte bu ameliyatın başarı oranı da bir hayli yüksektir. Abdominoplasti ile birlikte sarkma ve yağlanma sorunu da kısa sürede ortadan kalkacak ve daha düz bir karın sizleri bekliyor olacaktır. Liposuction gibi izsiz uygulamalar da tercih edilebilir ve görüntü çok daha sağlıklı hale getirilebilir. Karın gerdirme ya da karın estetiği ameliyatları, uzman cerrahlar tarafından yapılmaktadır ve cerrah seçimini yaparken de dikkatli olmanızda fayda var. Bu işi geçekten iyi yapan hekimlerin yanı sıra alt yapı bakımından yeterli olan hastaneleri tercih etmeniz de ameliyatı daha kusursuz bir noktaya taşıyacaktır.

 

Kimler Karın Germe Yaptırabilir?

Karın germe ameliyatı sağlıklı olan erkekler ve kadınlar için uygundur. Herhangi bir kozmetik işlem uygulanması kararı kişiseldir ve hastalar çeşitli sebeplerden dolayı karın germe ameliyatını tercih ederler. En iyi adaylar ideal vücut ağırlığına yakın, sigara içmeyen, sağlığına dikkat eden ve ameliyatla ilgili gerçekçi beklentilere sahip olanlardır.

Diyet ve egzersiz kilo vermenize yardımcı olmuştur ancak karnınız hala çıkıntılıdır. Gebeliğinizi takiben karın kasları ve deri büzülmüştür. (Özellikle çoğul gebeliklerde) Aşırı kilo kaybından sonra karnınızın etrafında gevşek cilt dokusu sarkmaktadır. Birkaç gebelik geçiren kadınlar karın kaslarını sıkılaştırmak için karın germe ameliyatı olabilir.

Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız çocuk sahibi oluncaya kadar ameliyatı ertelemeniz tavsiye edilir. Ameliyat sırasında sıkıştırılacak kaslar gebelik süresince yeniden ayrılabiir ve yapılan ameliyatın etkisi ortadan kalkabilir. Bu ameliyata kilo verdirecek bir operasyon olarak bakılmaması gerekiyor. Amacınız kilo vermek ise karın germe ameliyatının fazla bir faydası olmayacaktır.

 

Karın Sarkması Neden Olur?

Kilo alındığı zaman deride çoğunlukla çatlaklar oluşur ve kilo verildiği takdirde aynı şekilde sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve çatlamalar çoğunlukla yapısal ve genetik faktörlere bağımlı olarak gelişir. Kısa sürede kilo alma ve gebelik gibi durumlar vücut derisinin gevşemesine neden olurken bu durumda en çok deforme olan bölge çoğunlukla karın bölgesidir.

Karnın ön duvarında bulunan ve görevi iç organları içerde tutmak olan kaslar kilo verildiği takdirde dışarı doğru itilir ve birbirinden ayrılır. Bu durumda sarkık bir karına sebep olur. Karın germe operasyonu ile karnın büyüyen ön duvarı küçültülür, gevşemiş olan karın kasları gerdirilir, sarkmış karın dokusu fazla yağlarla birlikte alınır.

HIZLICA AKNE GİDERME

Untitled-1.png

KULLANILAN YÖNTEMLER

Anti-akne yoğun cilt bakımı, akıllı cilt bakımı, rejuve ışın terapi

Seans Süresi.png

SEAN SÜRESİ

30 - 60 dk

İşe Dönüş Süresi.png

İŞE DÖNÜŞ SÜRESİ

Hemen

Sonuçlar.png

SONUÇLAR

Düzenli uygulama yaptırıldığı taktirde görülür

Seanslar Arası Süre.png

SEANSLAR ARASI SÜRE

Kullanılan yönteme göre değişir