Gıdı Sarkması ve Onarımı.jpg

GIDI SARKMASI

VE ONARIMI

Aşağıya İn

neferti-2560.jpg

Gıdı Estetiği

Gıdı çeneden boynun alt tarafına kadar uzanan alanı kapsamaktadır.  Boyuna kadar olan bu bölgeyi kapsayan gıdıda olan aşırı yağlanma, sarkma ve kırışıklık gibi etkiler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Bu tür sarkıklık yağlanma vs. etkiler ancak gıdı estetiği sayesinde giderilebilir.

Genellikle fazla kilonun neden olduğu gıdının yağlanması ve zamanla da sarkması hem erkeklerde hem kadınlarda görülse de cilt yapısı gereği kadınlarda daha sık görülüyor.

Gıdı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

 • Aşırı kilo alınıp verilmesi durumunda gıdı bölgesindeki sarkıklarda,

 • Yer çekimi nedeniyle zamanla gıdının sarkmasında,

 • Bu bölgedeki kasların gevşemesine bağlı olarak gıdının sarkması,

 • İleri yaş, güneş ışığı, sigara,

 • Genetik yatkınlık.

 

Gıdı Sarkmasına Ne Zaman Müdahale Edilmelidir?

Gıdı deformitelerinin başladığı ilk zamanlar müdahale edilmesi hem yapılacak operasyonun büyüklüğünü hem de ameliyat sonucunu etkilemektedir.

Sarkma ve gevşemelerin artması durumunda küçük bir müdahale ile giderilecek sorunların yerini, komplike operasyonlarla giderilebilecek ameliyatlar alır.

Gıdı Estetiği Ameliyatı Hangi Yaşlarda Uygulanır? Ameliyat Teknikleri Nelerdir?

Orta yaş dediğimiz 30’lu yaşlar genellikle gıdı deformitelerinin başladığı yaşlardır. Bu yaş gruplarında gıdı bölgesinin deri elastikiyeti ileri yaşlara oranla daha iyi olduğundan burada ki fazla yağ 2mmlik kanüller ile lokal anestezi altında liposuction dediğimiz yöntemle alınmaktadır. Kalan deri zamanla kendini toparlayacak, estettik görünüm kazanacaktır. Bu yöntem de hasta aynı gün evine gidebilir.

50 yaşından sonra yapılacak gıdı estetiğinde ise deri eski gerginliğini kaybetmiştir. Burada yalnızca liposuction yöntemi yeterli olmayacak burada ki yağ dokusu ve fazla deri cerrahi olarak çıkarılacaktır.

Bu yöntemde yalnızca gıdı bölgesine müdahale edilecek ise izler çenenin altında kalacak ve zamanla ince bir çizgi halini alacak. Fazlalık deri kulak arkasında toplanır. Ancak gıdı germe ameliyatına boyun germe de eklenir ve kombine yapılırsa bu bölge deki izler cildin gerilmesine bağlı olarak kulak arkasında gizlenecektir.

Ameliyatla yapılan gıdı germe işlemi 1,5-2 saat içinde tamamlanmaktadır.

Gıdı Estetiği Sonrası

 • İlk birkaç gün bu bölge de kızarıklık, morluk ve ödem beklenilen bir durumdur, normaldir.

 • Ameliyat sonrası ilk gün hafif ağrılar olsa da hastane ortamında ağrılar en aza indirilecektir.

 • Yeme-içme ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

 • Bu bölge de alınacak dikiş yoktur, dikişler zamanla vücut tarafından emilecektir.

 • İlk birkaç ay bu bölgeden alınan yağlar nedeniyle derinin tekrar yukarıya adapte olması zaman alacaktır, ameliyat görüntüsü son halini 3-5 ay sonrasında alır.

 • Gıdı estetiği sonrasında kullanılan yönteme bağlı olarak çenenin alt tarafında kalacak 3-4 cm’lik izler olacaktır. Bu izler 6 ay 1 yıl içerisinde ince beyaz bir iz halini alacaktır.

 

HIZLICA AKNE GİDERME

Untitled-1.png

KULLANILAN YÖNTEMLER

Anti-akne yoğun cilt bakımı, akıllı cilt bakımı, rejuve ışın terapi

Seans Süresi.png

SEAN SÜRESİ

30 - 60 dk

İşe Dönüş Süresi.png

İŞE DÖNÜŞ SÜRESİ

Hemen

Sonuçlar.png

SONUÇLAR

Düzenli uygulama yaptırıldığı taktirde görülür

Seanslar Arası Süre.png

SEANSLAR ARASI SÜRE

Kullanılan yönteme göre değişir