Lip-Augmentation.jpg

DUDAK LİPS

Aşağıya İn

dudak-dolgusu.jpg

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Dudakların yeniden biçimlendirilmesi ve doğru oranlarda büyütülmesi amacıyla dudağın belli noktalarına dolgu maddesi enjekte edilmesi işlemine dudak dolgusu denir. Tüm dolgu uygulamaları içerisinde iyi uygulayıcıyla bilgisiz uygulayıcıyı birbirinden en iyi ayıran uygulama budur.  

DUDAK DOLGUSU ÇEŞİTLERİ

Dudağa tarih boyunca parafin, silikon, poliakrilamid gibi pek çok kalıcı maddeyle dolgu yapılmaya çalışılmış, ancak hepsi hüsranla sonuçlanmıştır. Günümüzde dudak dolgusu Hyaluronik asit (HA) adı verilen madde ile yapılmaktadır. HA dolgular geçicidir, türüne göre 6-12 ay arası ömürleri vardır. HA vücutta zaten var olan ve bir yandan yapılırken bir yandan yıkılan bir maddedir. Dolayısıyla yan etkiler diğer malzemelere karşı çok daha azdır.

DUDAK DOLGUSU KİMLERE YAPILABİLİR?

Dudak dolgusu, dudaktaki hacim eksikliğinin veya bazı yapısal/oransal bozuklukların giderilmesinde kullanılır. Genç yaşta daha dolgun dudaklar için, ileri yaşta ise dikey dudak kırışıklıklarının, dudaktaki yaşa bağlı hacim kaybının ve ağız köşesi sarkmalarının tedavisinde dudak dolgusu etkili bir silah olarak kullanılır.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Dudak dolgusu yaklaşık 5 -10 dakikalık bir enjeksiyon işlemidir. Önce dudak belli noktalardan uyuşturulur. Sonrasında dudağın anatomik özelliklerini vurgulayacak şekilde ama aşırıya kaçmadan belli bir anatomik plan doğrultusunda enjeksiyon yapılır. Dudak doldurmak basitçe dolguyu dudağın içine sıkmak değildir. Ciddi anatomi bilgisi ve estetik bakış gerektiren, ileri düzey bir enjeksiyondur.

DUDAK DOLGUSU YAN ETKİLERİ

Dudak dolgusunun en sık görülen yan etkisi dudakta ortaya çıkan 1-2 günlük şişliktir. Bunun dışında nadiren morarma, çok nadiren de granülomlar (iltihabi reaksiyon), sertlikler, ya da kalitesiz ürün kullanımına bağlı çeşitli reaksiyonlar görülebilir.

HIZLICA AKNE GİDERME

Untitled-1.png

KULLANILAN YÖNTEMLER

Anti-akne yoğun cilt bakımı, akıllı cilt bakımı, rejuve ışın terapi

Seans Süresi.png

SEAN SÜRESİ

30 - 60 dk

İşe Dönüş Süresi.png

İŞE DÖNÜŞ SÜRESİ

Hemen

Sonuçlar.png

SONUÇLAR

Düzenli uygulama yaptırıldığı taktirde görülür

Seanslar Arası Süre.png

SEANSLAR ARASI SÜRE

Kullanılan yönteme göre değişir