Ameliyat İzi Onarımı.jpg

AMELİYAT İZİ ONARIMI

Aşağıya İn

YARA İZLERİNİN ONARIMI

22.jpg

YARA İZİ TEDAVİSİ ile asıl amaç travma ya da ameliyat gibi herhangi bir nedenle deri bütünlüğü bozukluğunu ortadan kaldırmaktır. Geçirilen travma ya da ameliyat gibi her hangi bir sebep ile deri bütünlüğü bozulduğunda yara oluşmaktadır.

Oluşan yara dikişler yardımı i ile kapatılabildiği gibi pansumanlarla kendiliğinden kapanır ya da farklı yöntemleri ile yara bölgesine doku aktarılarak kapatılabilmektedir.

Hangi sebep ile olursa olsun hangi yöntem ile yara kapatılırsa kapatılsın onarım bölgesinde bir tamir süreci başlamaktadır. Yara izinin son halini alması 1-2 yıl sürer; zamanla yara izi ten rengine döner, başlangıçta hissedilen sertlik yumuşamaktadır ve daha düzenli ha ile gelir, fakat iyi ya da kötü mutlaka bir iz kalabilir.

Bu sebepten dolayı bir yara izi oluştuğunda yara izinin zamanla değişeceği bilinmeli ve sabırlı olunmalıdır. Yaraların bekleme döneminde ise plastik cerrahın kontrolünde olunmasında yaramaktadır vardır. Yara izlerinin düzeltilmesi estetik cerrahide çok önemli bir konudur; daha estetik bir görünüm kazandırmak için çok farklı yöntemler kullanılabilir.

HIZLICA AKNE GİDERME

Untitled-1.png

KULLANILAN YÖNTEMLER

Anti-akne yoğun cilt bakımı, akıllı cilt bakımı, rejuve ışın terapi

Seans Süresi.png

SEAN SÜRESİ

30 - 60 dk

İşe Dönüş Süresi.png

İŞE DÖNÜŞ SÜRESİ

Hemen

Sonuçlar.png

SONUÇLAR

Düzenli uygulama yaptırıldığı taktirde görülür

Seanslar Arası Süre.png

SEANSLAR ARASI SÜRE

Kullanılan yönteme göre değişir